Zapach w mieszkaniu

0
11

Zapach w mieszkaniu

Chcąc sprzedać nieruchomość powinniśmy zadbać nie tylko o jej odpowiedni wygląd, ale również o właściwy zapach w czasie prezentacji. Może wydawać się to dziwne, ale wystarczy uruchomić trochę wyobraźnię i różne wspomnienia, by zrozumieć , że zapachy są także bardzo ważne.

Wyobraźmy sobie piękne, słoneczne wnętrze, w którym śmierdzi grzybem i pleśnią. Szybko zapomnimy o wszystkich pozytywnych aspektach i zaczniemy zastanawiać się co może być ukryte pod tapetami i podłogami. W głowie przeliczamy już koszty wyplewienia tego świństwa i dochodzimy do wniosku, że gra nie jest warta świeczki…

Podobnie, gdy w kuchni śmierdzi spalonym tłuszczem lub jeszcze gorzej – zepsutym jedzeniem. Nawet najlepiej urządzona kuchnia wyda nam się od razu oazą dla różnego rodzaju pasożytów. A z karaluchami i temu podobnymi stworami nikt nie chce walczyć….

Według mnie najgorszy jest smród papierosów. Bardzo trudno jest się go pozbyć. Dla osób niepalących może okazać się to bariera nie do pokonania. Dym papierosowy wnika głęboko w tkaniny, również w tapety. Dlatego jeżeli ktoś kupuje mieszkanie z umeblowaniem, może mieć problem z usunięciem nieprzyjemnej woni.

Problem pojawia się również w niezamieszkałych nieruchomościach. Nieużywana kanalizacja także wydziela nieprzyjemny zapach. Dlatego nawet w pustym mieszkaniu watro od czasu do czasu odkręcić wodę w umywalce czy wannie oraz przepłukać toaletę.

Domowe zwierzęta to kolejne źródło zapachów, które nie koniecznie muszą odpowiadać potencjalnym nabywcom, dlatego warto wyprowadzić zwierzęta jeszcze przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż i dokładnie przewietrzyć wszystkie wnętrza.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów? Najważniejsze to ustalić i zlikwidować ich przyczynę. Następnie dobrze przewietrzyć wnętrza. Nie polecam używania odświeżaczy do powietrza, bo bardzo łatwo przesadzić i wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Co ważne potencjalny nabywca może zacząć zastanawiać się, czy użycie odświeżacza nie ma przypadkiem zniwelować jakiś ukrytych wad.

Jak zatem powinna pachnieć dobrze przygotowana nieruchomość? Po pierwsze powinno być świeżo. Istnieją triki, które poprawiają doznania odbiorców. W kuchni sprawdza się zapach świeżo palonej kawy, aromat waniliowy podgrzany w piekarniku – przywodzi na myśl świeżo pieczone ciasto. W pozostałych pomieszczeniach można zapalić zapachowe świece, ale oczywiście trzeba zachować w tym umiar. Zawsze dobrze sprawdzają się świeże kwiaty, ale pod warunkiem, że nie mają zbyt intensywnego zapachu.

Przebywając na co dzień w domu, przyzwyczajamy się do pewnych zapachów. Dlatego warto poprosić kogoś znajomego o szczerą radę, czy są w naszym domu jakieś nieprzyjemnie pachnące miejsca. Dzięki temu unikniemy wpadek przy prezentacjach i mamy większą szansę na szybką i korzystną sprzedaż.