To nie film, to prawdziwe podsłuchy

0
9

Myśleliście kiedyś skąd wzięło się zaciekawienie ludzi narzędziami do szpiegowania? Od kiedy w telewizji pojawiły się pierwsze filmy z tajnymi agentami i ich urządzeniami zainteresowanie nimi pokaźnie wzrosła. Producenci idąc za ciosem na ekranach kinowych prezentowali różne dyskretne przyrządy do zdobywania informacji. Twórcy podsłuchów wykorzystując ten fakt zaczęli wprowadzać do obiegu gadżety, które jeszcze do niedawna można było wyłącznie podziwiać na wielkim ekranie. Tak właśnie pojawiły się podsłuchy, dyktafony, miniaturowe kamery i sporo podobnych urządzeń. Dość często w filmach z tego gatunku czy wyświetlanych serialach detektywistycznych urządzenia tego typu są dosyć przekoloryzowane na potrzeby filmu. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż narzędzia tego typu istnieją i osiągalne są w sklepach akcesoriami szpiegowskimi.

Kupić można choćby mini kamery w okularach lub także kamery w torbach, które idealnie nadają się do nagrywania zdarzeń w otwartym terenie tak, aby nie wzbudzać najmniejszych podejrzeń. Ponadto miniaturowe kamery bezprzewodowe do podglądu tego, co ma miejsce w danym pomieszczeniu możemy zobaczyć i w sklepach detektywistycznych jak i Internecie. Podobnie jest z nadajnikami podsłuchowymi.

Aby podsłuchać czyjąś rozmowę wystarczy filigranowych rozmiarów podsłuch przyklejony pod biurkiem lub program w komórce umożliwiający jego kontrolowanie. To wszystko prawda. Sposobów jednak jest sporo więcej. Zwróćmy jednak uwagę na takie same pluskwy tylko zamaskowane. Podsłuch w przedłużaczu lub gniazdku pozwoli na wieloletnie szpiegowanie bez narażania użytkownika na zdemaskowanie. Jak to jest możliwe? Ponieważ podsłuch zasilany jest przez cały czas i nie trzeba wymieniać w nim baterii.

Natomiast podsłuch na telefon w filmie jest wyjątkowo łatwy, ale tylko w filmie. Żeby podsłuchiwać kogoś aparat musimy mieć do niego fizycznie dostęp. Nie ma możliwości zdalnie zainstalować oprogramowania szpiegowskiego znając jedynie czyjś numer telefonu. Fakt, instalacja jest nadzwyczaj nieskomplikowana i szybka, lecz aparat telefoniczny musimy mieć w ręce. Dlatego też widząc takie filmy należy pamiętać, iż został on stworzony na potrzeby telewidzów. Musi on na siebie zarobić i dlatego też czasem niektóre sceny muszą odbiegać od autentyczności, po to by zaciekawić odbiorcę.