Producenci dywanów

0
7

Producenci dywanów nie pozostają głusi na potrzeby alergików, oddając w ich ręce modele z syntetycznego tworzywa, które nie jest zbyt przyjazne dla roztoczy. Ponadto, warto zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, aby nie mogły się one rozmnażać (najlepiej poniżej 22 stopni Celsjusza) oraz niską wilgotność powietrza (poniżej 70%). Nie zapominajmy również o częstym wietrzeniu pokoju dziecka, zwłaszcza zimą, zanim nasza pociecha położy się do łóżka.

Na początku dywany antyalergiczne powstawały jedynie z myślą o dzieciach, zatem królowały kolorowe wzory i bajkowe motywy. Obecnie są to produkty, które świetnie sprawdzają się nie tylko w pokojach dziecięcych ale i w salonach czy sypialniach dopełniając ich nowoczesne aranżacje.

Jeśli macie wątpliwości, jakiego sprzętu użyć do utrzymania w czystości takiego dywanu, polecamy odkurzacze wyposażone w specjalne filtry HEPA, które są w stanie zatrzymać nawet 99.9% wszelkich zanieczyszczeń.

Dywan może być pięknym dodatkiem w każdym pomieszczeniu, pod warunkiem, że nie będzie skupiskiem alergenów takich jak: kurz, roztocza, sierść czy resztki jedzenia, które nas uczulają. Systematyczne odkurzanie i dbanie o jego czystość pozwoli zachować idealną estetykę z myślą także o naszym zdrowiu.