Mata – idealny sposób na ślizgający się dywan

0
6

Mata – idealny sposób na ślizgający się dywan

Masz problem z przesuwającym się dywanem czy chodnikiem? Nie chcesz stosować żadnych klejów czy taśm? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia – to mata antypoślizgowa. Wystarczy umieścić ją między podłogą a dywanem i masz problem z głowy. Nie wymaga przyklejania, jest prosta w montażu, nie zniszczy naszej pięknej podłogi. Ponadto, mata poprawi nasz komfort chodzenia, dzięki specjalnej amortyzacji, którą otrzymujemy w pakiecie.
Kiedy warto ją stosować?

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli w domu mieszkają małe dzieci, które uwielbiają biegać, skakać, bawić się wszędzie, gdzie to jest możliwe. Nie zwracają one wtedy uwagi na podłoże, więc istnieje ryzyko, że stracą równowagę przez „poruszający się” dywan. Stwarza on spore niebezpieczeństwo także dla osób starszych czy zwierząt.

Maty antypoślizgowe posiadają również dodatkową funkcję. Skutecznie tłumią kroki, dzięki czemu nasi sąsiedzi nie będą mieli powodu by skarżyć się na hałasy, kiedy rano nerwowo biegamy w poszukiwaniu kluczy/portfela/telefonu czy innych równie potrzebnych drobiazgów budząc ich z mocnego snu.

Nawet najpiękniejszy dywan może przestać nas cieszyć, jeśli zaczną pojawiać się na nim niezbyt estetyczne fałdki, a dodatkowo będzie on przyczyną ciągłych potknięć czy upadków. Mata sprawia, że nie będzie się przesuwał, ani marszczył.