Jak dbać o czystość dywanów zimą?

0
9

Jak dbać o czystość dywanów zimą?

Nawet największe starania mogą czasem nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Jeśli mimo zabezpieczeń w postaci wycieraczek, na Twoim dywanie pojawił się brud, warto poznać kilka skutecznych sposobów, jak się go pozbyć. Szczególnie zimą…

Klasyczne dywany wymagają klasycznych środków. Istotne jest regularne odkurzanie, a w razie plam polecane są produkty do prania dywanów dostępne w wielu supermarketach. Jeśli nie mamy ich pod ręką, warto użyć domowych sposobów. Wystarczy woda, soda spożywcza (świetnie wywabia plamy) oraz szczotka.

3Dużo więcej uwagi wymaga niezwykle modny biały dywan shaggy. Inne kolory tego produktu są o tyle bezpieczniejsze, że mniej odznaczają się na nim zabrudzenia. Dywany shaggy należy odkurzać codziennie. W zależności od tego, czy jest wytworzony z materiału naturalnego, czy sztucznego, inaczej będziemy postępować w razie poważniejszych zabrudzeń. W pierwszym przypadku zdecydowanie nie należy prać dywanów w wodzie. Polecane są za to specjalistyczne środki do prania i odświeżania dywanów wełnianych (najlepiej wybierać te rekomendowane przez producenta). W przypadku dywanów z polipropylenu (najczęstsze tworzywo sztuczne) należy wybrać środki czyszczące zalecane do takich właśnie produktów. Dobrym wyjściem jest także skorzystanie z usług pralni chemicznych.