Cyklinowanie parkietów

0
17

Nowe życie dla Twojej podłogi

Jeśli Twoja drewniana podłoga jest szara, bura, zniszczona i nieciekawa powinieneś poważnie rozważyć czy nie poddać jej zabiegowi cyklinowania. Czym jest cyklinowanie parkietów i dlaczego warto je robić?

Cyklinowanie to dla drewnianej podłogi coś w rodzaju SPA. Za pomocą cykliniarki zdejmuje się starą, zniszczoną warstwę drewna zaczynając od papierów ściernych grubej gradacji. Potem zmniejsza się grubość gradacji w celu wygładzenia powierzchni i przystępuje do etapu polerowania. Za pomocą siatek ściernych o gradacji 120-220 maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna. Ewentualne ubytki odkryte przy procesie cyklinowania, tj. przerwy między klepkami podłogi uzupełnia się mieszaniną żywicy i pyłu powstałem ze szlifowania. Po cyklinowaniu najczęściej podłogę lakieruje się dla ładniejszego efektu.

Jakie korzyści niesie dla nas cyklinowanie parkietów? To przede wszystkim operacja tańsza niż całkowita wymiana podłogi na nową, często też można nadać nowe życie starej wysłużonej podłodze, co jest ostatnimi czasy bardzo modne.