Budowa stoisk targowych

0
11

Tradycyjne bazarki

Handel odbywa się na wielu różnych płaszczyznach, przy czym królują w tym handlowe placówki stacjonarne oraz internet, a nieco na dalszy plan zeszły różnorakie bazary i targowiska.
W naszej najnowszej historii stanowiły one integralną część i nie tylko handlową, ale i kulturową i większość gmin wychodzi z założenia, że budowa stoisk targowych albo utrzymywanie starych, należy do ich obowiązków. I słusznie, bo czymże byłaby miejscowość bez własnego, choćby i niewielkiego bazarku.
Najprawdopodobniej nie wrócą już czasy, gdy na takich targowiskach kwitło swoiste życie, czy wręcz były ustalane trendy w modzie. Gdy na bazarku można było kupić dosłownie wszystko, ale i tak dla każdej miejscowości będzie to rodzaj uzupełniającej placówki handlowej, gdzie można zakupić coś po cenie niższej niż rynkowe albo coś, czego w żadnym innym miejscu się nie znajdzie.
Świeże warzywa i jaja, w rzeczywistości prosto od rolnika, świece z prawdziwego, pszczelego wosku, czy tzw. drapaki wykonane z brzozowych gałązek. Można byłoby wymieniać długo, ale tutaj najważniejsza jest tradycja.